2013

KRONIKA ELEKTRONICKY

"Vážení spoluobčané, čtenáři,

v roce 2012 jsem napsal poslední zápis do ručně psané „Pamětní knihy obce Mezné“, založené v roce 1925 tehdejším řídícím učitelem zdejší školy a velkým mezenským patriotem Vojtěchem Sirovým. Rozhodl jsem se, po nekonečně dlouhých úvahách, pokračovat v psaní kroniky naší obce elektronickou formou, což Zákon č.132/2006 Sb. o kronikách obcí samozřejmě povoluje.

Vám, současným obyvatelům naší krásné obce a také budoucím generacím, dostává se do rukou první kronika, psaná elektronicky – na počítači. Kronika 2013 je vytištěna na trvanlivém papíru a opatřena knižní vazbou, všechny strany uvnitř svazku jsou číslovány. Od nynějška tedy bude každý další rok vytištěn a svázán zvlášť, zkrátka vždy jeden svazek/jeden rok.

Nejsem spisovatel ani novinář, nejsem ani administrativní pracovník, psaní je od mládí jen mým velkým koníčkem. Proto od následujících řádků, prosím, neočekávejte příliš. Snažím se jen co nejpřesněji zachytit současné dění v obci a zanechat tak budoucím generacím co možná nejvěrnější obraz naší doby – nejlépe, jak umím."

 

 

Zdroj:  KRONIKA OBCE MEZNÁ 2013

Autor zápisu:  JAN KOLÁŘ

Strana v kronice:  2 (celkem 45)

 

 

DSCN2519.JPG

Kronika 2013 - knižní vazba.

Menu

KOMINICKÉ MUZEUM Záříčí u Dírné

V muzeu si můžete zakoupit publikaci Evy Bažantové "Kominíci"...

Spolek pro založení Muzea kominického řemesla: ZDE...

Mezenské rybníky

Více o rybnících: ZDE...

Středověké tvrziště


Více o tvrzišti: ZDE...

Obecná škola v Mezné


Historie školy: ZDE...

Návštěvnost stránek

017548