Znak obec Mezná[1].jpg

BESEDA O JIHOČESKÝCH KRONIKÁCH

ČESKÝ ROZHLAS ČESKÉ BUDĚJOVICE

2019

Obyvatelé Českých Budějovic a okolí, a bylo jich několik stovek, přišli v sobotu 27. dubna 2019 navštívit moderátory a redaktory svých oblíbených pořadů. Dostali možnost nahlédnout do prostor vysílacích studií a do tajů práce s mikrofonem - Český rozhlas České Budějovice totiž celý den hostil veřejnost v rámci tradičního Dne otevřených dveří, jehož součástí byla m.j. beseda rozhlasového moderátora Petra Kroniky s třemi jihočeskými kronikáři. Hosty Petra Kroniky byl dlouholetý kronikář města České Budějovice Mgr. Kamil Dřevikovský, kronikářka města Vodňany Mgr. Kateřina Mašlová a kronikář malé obce Mezná na Táborsku Jan Kolář. V sále, který se postupně zaplnil bezmála padesáti posluchači, nechyběli další jihočeští letopisci, např. kronikářky obcí Sviny a Myslkovice na Táborsku Marie Davidová a Marie Hodinářová, dlouholetý kronikář obce Sudoměřice u Bechyně František Stach a další.

V příjemné a pohodové atmosféře, kterou svým osobitým stylem moderování hned na počátku vytvořil Petr Kronika, se trojice pozvaných letopisců podělila o postřehy z kronikářské práce, o to, jak se k psaní kroniky dostali a proč této práci věnují tolik svého volného času. Došlo také na četbu zajímavých částí kronik a na povídání o Českých Budějovicích, Vodňanech a Mezné...

 

 

FOTOGRAFIE Z BESEDY O KRONIKÁŘSTVÍ

V BUDOVĚ ČESKÉHO ROZHLASU ČESKÉ BUDĚJOVICE

Beseda Petra Kroniky s třemi jihočeskými kronikáři

Úvodní část besedy moderátora Petra kroniky s třemi jihočeskými kronikáři. V průběhu besedy se sál ještě více zaplnil, v publiku nechyběli další jihočeští kronikáři...

Fotografie: Andrea Poláková, Český rozhlas, 2019.

 

Beseda Petra Kroniky a tří jihočeských kronikářů

Na fotografii zleva: Jan Kolář ze Soběslavi, kronikář obce Mezná na Táborsku, kronikářka města Vodňany Mgr. Kateřina Mašlová a kronikář města České Budějovice Mgr. Kamil Dřevikovský.

Fotografie: Andrea Poláková, Český rozhlas, 2019.

 

Jihočeští kronikáři s moderátorem Petrem Kronikou

Na snímku zleva: kronikář města České Budějovice Mgr. Kamil Dřevikovský, kronikářka města Vodňany Mgr. Kateřina Mašlová, Jan Kolář ze Soběslavi - kronikář obce Mezná a moderátor Českého rozhlasu České Budějovice Petr Kronika.

Fotografie: Zorka Kolářová, 2019.

 

Text: Jan Kolář, 2019.

Více fotografií z akce zde: FOTO Velká galerie...

Menu

130 LET MÍSTNÍ ŠKOLY

Škola v Mezné v 60. letech 20. století

Historie a foto: ZDE...

ŽIVOT V OBCI 2019

Pouť v Mezné 2019

Foto: ZDE a ZDE

MUZEA V REGIONU

Blatské muzeum

Husitské muzeum

Fulltextové vyhledávání

MEZENSKÉ RYBNÍKY

Bošilík

Přehled a foto: ZDE...

OBEC MEZNÁ

Starostka obce:

Mgr. Romana Chvojková

724 195 795

obecmezna@seznam.cz

SDH a KNIHOVNA

Jiří Švarc: 602 103 533

Věra Hájíčková: 776 254 747

HOSPŮDKA VE ŠKOLE

Hospůdka Ve Škole Mezná

Pozvánka do Hospůdky Ve Škole

Návštěvnost stránek

009120