2018

RYBNÍKY V OBCI

 

KATOVEC A BOŠILÍK

Zdroj: postřehy kronikáře, 2018. Fotografie: kronikář, 2018.

V tomto roce jsem podnikl tři dlouhé procházky mezenským katastrem a pořídil bezmála stovku snímků (uloženo v digitálním archivu kroniky). Co se zdejších rybníků týká, nově jich v katastru registrujeme celkem patnáct, o jeden více než v roce 2017.

Fotografie: nahoře nádherný rybník Katovec s mohutnými starými duby na hrázi (foto pořízeno z této hráze). Na snímku dole o mnoho menší rybník Bošilík, lesy za ním se jmenují Slavátka.

 Rybník Katovec v Mezné

 Rybník Bošilík v Mezné

 

 

MEZENSKÝ NOVÝ RYBNÍK A PEŠTA

Zdroj: postřehy kronikáře, 2018. Fotografie: kronikář, 2018.

Fotografie jsem pořídil ze střední části hráze mezi Mezenským novým rybníkem a Peštou, oba tyto rybníky patří k největším v katastru. Tahle hráz je velmi málo frekventované místo, hluboké ticho a příjemný pocit klidu tady občas přeruší jen typické šplouchnutí kapra.

Fotografie: nahoře Mezenský nový rybník, patrně největší v katastru. Na dolním snímku je rybník Pešta, který je posledním v řadě na Těšínském potůčku, nejblíže k sousední obci Kvasejovice.

Mezenský nový rybník

Rybník Pešta v Mezné

 

Zdroj:  Kronika obce Mezná 2018 (vybrané téma).

Autor zápisu:  Jan Kolář.

Strany v kronice:  48, 49.

Menu

KOMINICKÉ MUZEUM Záříčí u Dírné

Kominické muzeum Záříčí

V nově vznikajícím muzeu si můžete zakoupit publikaci Evy Bažantové "Kominíci"...

Spolek pro založení Muzea kominického řemesla: ZDE...

Mezenské rybníky

Rybník Krotějov

Více o rybnících: ZDE...

Středověké tvrziště

Středověké tvrziště v Mezné

Více o tvrzišti: ZDE...

Obecná škola v Mezné

Skola v 60. letech 20. století

Historie školy: ZDE...

Návštěvnost stránek

017278