Úvod > Aktuality > Prohlášení zastupitelky obce Mgr.Romany Chvojkové

24.2.2016

Reakce na Prohlášení odstupujícího 1. místostarosty obce

Vážení spoluobčané,

nemohu nereagovat na obvinění 1.místostarosty o mém komplotu s některými spoluobčany proti jeho osobě. Do doby než 1.místostarosta předložil návrh na opravu návesního rybníka nebyly mezi námi žádné větší rozepře v rozhodování o obecních záležitostech ani osobních. Bohužel jeho způsob řešení velkého projektu byl natolik znepokojující (promeškání dotace na projekt, neustále se měnící varianty návrhu, kopání kanalizační sítě bez jakéhokoliv projektu), že jsem přivítala pomoc od Ing. Zdeny Zemanové, která se touto problematikou dlouhodobě zabývá (iniciovala některé zákony dané oblasti). Ta nám na posledním zasedání odhalila slabiny návrhu 1.místostarosty a pan Ing. Josef Killián (bývalý ředitel Pražských vodáren) je výstižně potvrdil, když mluvil o vedení a náplni schůze jako o „mlácení prázdné slámy“. Jsou to například: nevypracování komplexního hydrotechnického posouzení obce, nevypracování odborného projektu nakládání s odpadními vodami, jakoby mimochodem vyšlo najevo, že obnova Zuzaňáku za pomoci dlouhodobě diskutované a kalkulované dotace není v současné době vůbec možná, jelikož územní plán žádný takový rybník neeviduje apod.) Toto zasedání odhalilo absolutní nepřipravenost 1.místostarosty s jakou k projektu přistoupil a potvrdilo mé podezření, že tato cesta nepovede ke zdárnému cíli a naopak může vyústit v trestní odpovědnost celého zastupitelstva v případě způsobených škod.

Věc jistě nestojí tak, že proti „slušnému jednání“, „snaze o stmelení občanů“, „řešení 40-ti letých problémů“ či „zdravému rozvoji obce“ stojí zákulisní intriky, jak se snaží patetická rétorika pana Boušky evokovat. Hlavní problém je to, čemu se říká sebereflexe, erudovanost a především schopnost dialogu. Z těchto důvodů proti rezignaci pana Boušky nemám námitek.