Změna velikosti písma

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Prohlášení odstupujícího 1.místostarosty obce

Prohlášení odstupujícího 1.místostarosty obceDatum konání:
23.2.2016

Prohlášení odstupujícího 1.místostarosty obce je zveřejněno na výslovné přání Vladimíra Boušky.

 

"Vážení voliči, dne 21.2. 2016 jsem při jednání ZO předal místostarostovi obce rezignaci na mandát zastupitele.

Ke kandidatuře na post místostarosty mne vedlo odhodlání ujmout se veřejné funkce ve vedení obce s možností uklidnění rozjitřených mezilidských a sousedských vztahů, které vedly ve výsledku k rezignaci původního dlouholetého starosty Mezné. A snaha - udělat maximum pro obnovu a rozvoj obce, ve které žiji.

Po celou dobu mého setrvání ve funkci jsem věnoval značné osobní úsilí a snahu stmelit místní občany, najít obecní společný cíl a vyřešit více než čtyřicetileté problémy s Návesním rybníkem (s využitím aktuálních dotačních programů). Dnes však celková situace v obci dospěla do stadia, ve kterém již odhodlání a snaha nestačí.

Při současném složení zastupitelstva obce mám pouze minimální možnosti získat podporu široké veřejnosti a zajistit financování akcí, vedoucích k rozvoji a obnově obce s následným dořešením odpadních vod.

Zákulisní jednání místních občanů v přímém propojení se zastupitelstvem vede ve výsledku v nereflektování odborných přístupů, marnosti snahy o přínosná řešení a zdravý rozvoj obce.

V současné chvíli cítím, že má přítomnost a setrvání ve funkci místostarosty již není přínosné pro obec, ani pro můj osobní život.

Závěrem bych rád poděkoval všem mým příznivcům, kteří mě podporovali, i mým oponentům, kteří mi dali nemalou osobní zkušenost z poznání mezilidských vztahů a slušného jednání.

Přeji Vám všem dobré žití v naší malebné a milé vesničce."

Vladimír Bouška.