Drobečková navigace

VÍTÁME VÁS > Aktuality - zprávy

Aktuality - zprávy


Maren Cup Tábor: naši druzí a pátí!

Datum konání: 30. 8. 2019

MAREN CUP TÁBOR

   1.  Planá nad Lužnicí
   2.  SK Rapid Mezná 02 (Roman Prezmecký, Martin Sládek, Jiří Rataj)
   3.  Prkýnka a kulomet
   4.  Mekebek Tábor
   5.  SK Rapid Mezná 02 REVIVAL (Petr Švarc, Jiří Perger, ?)
   6.  Stadion
   7.  Měšice
   8.  Mimoni
   9.  Fešáci
 10.  Knůtek
  • Vítězem tradičního turnaje na táborské plovárně celek Plané nad Lužnicí.
  • Velký úspěch našeho nohejbalu - SK Rapid 02 ve finále, SK Rapid 02 REVIVAL pátý!

Více o turnajích roku 2019, kterých se zúčastnili naši hráči:

https://www.obecmezna.cz/sport/index.php?oid=6723570

 


Autor: Jan Kolář, kronikář. Publikováno 8. 9. 2019 14:23

TUČAPY OPEN: skvělý nohejbal!

Datum konání: 17. 8. 2019

TUČAPY OPEN  (1. ročník)

V polovině srpna 2019 uspořádal náš hráč Roman Prezmecký velmi kvalitně obsazený turnaj trojic TUČAPY OPEN, který se navíc hrál na dva dopady. Hrálo se v Tučapech, na tamním víceúčelovém hřišti.

Podrobnosti zde:

 1.  Strakonice
 2.  Tábor
 3.  Jindřichův Hradec
 4.  SK Rapid Mezná 02 "B"  (Milan Vaněk, Luboš Adámek, Aleš Hubík)
 5.  Vícemil
 6.  NK Dynín
 7.  Týn nad Vltavou
 8.  SK Rapid Mezná 02 "A"  (Roman Prezmecký, Jiří Rataj, Martin Sládek)
  • Dvoudopadový turnaj s vynikajícím obsazením (řada bývalých ligových hráčů).
  • Skvělá úroveň turnaje!
  • Vítězem celek Strakonic - ve finále zdolal trojici Tábora.
  • Výborné čtvrté místo našeho béčka!
  • Áčko osmé po řadě těsných proher - oba naše týmy obstály v těžké konkurenci!
  • Nejlepší hráč turnaje - Petr Pivnička (Strakonice).

 

Tabulka a text: J. Kolář, kronikář, 2019.

Zdroj: Roman Prezmecký, SK Rapid Mezná 02.


Autor: Jan Kolář, kronikář. Publikováno 24. 8. 2019 11:24

Táborský deník o turnaji v Mezné

Datum konání: 24. 7. 2019

ČLÁNEK O MEZENSKÉM TURNAJI NA WEBU TÁBORSKÉHO DENÍKU

Táborský deník přinesl článek: V Mezné ožila tradice nohejbalových klání, zvítězil Mekebek Tábor. Redakce TD se v článku vrací k průběhu a výsledkům 17. ročníku nohejbalového turnaje O pohár starostky Mezné, který se na místním víceúčelovém hřišti uskutečnil v první polovině července. K článku jsou přiloženy fotografie.

Článek zde: https://taborsky.denik.cz/ostatni_region/v-mezne-ozila-tradice-nohejbalovych-klani-zvitezil-mekebek-tabor-20190724.html


Autor: Jan Kolář, kronikář. Publikováno 24. 7. 2019 23:21

O pohár starostky: Rapid třetí a pátý

Datum konání: 9. 7. 2019

TRADICE ZACHRÁNĚNA - TURNAJ O POHÁR STAROSTKY MEZNÉ PO ROCE ZPĚT

Po roční odmlce byla v naší obci slavnostně obnovena tradice předpouťových nohejbalových klání. Na místním víceúčelovém hřišti se uskutečnil 17. ročník turnaje trojic O pohár starostky Mezné, který byl založen v roce 2002 a hrál se nepřetržitě do roku 2017. O obnovení tradice se zasloužili Petr Švarc a Jiří Perger - hráči, kteří v prvních letech jedenadvacátého století stáli u prvních velkých úspěchů mezenského nohejbalu.

Letošní ročník pořadatelé obsadili sedmi celky z Táborska, Jindřichohradecka a Prahy, hrálo se systémem každý s každým jednokolově. Nejvíce bodů posbírali reprezentanti Mekebeku Tábor a zopakovali tak vítězství z roku 2013. Druhou příčku si díky vyrovnaným výkonům v průběhu celého turnaje vybojovala trojka TJ Sokol Suchdol n/L a třetí skončila rezerva SK Rapid Mezná 02 s mladíkem Radkem Kolářem na síti a dnes již legendami Rapidu Mezná a TS Soběslav Oldřichem Svobodným a Zdeňkem Pexou.

Čtvrtá příčka zbyla na dvojnásobné vítěze z let 2015 a 2016, nohejbalisty Myslkovic a páté skončilo domácí áčko. Na trio P. Švarc, J. Perger a T. Truc tak trochu dolehlo břímě organizace turnaje a také nemoc Pergera - pocit uspokojení z hladkého průběhu a skvělé úrovně však vysoce převýšil horší vlastní sportovní výsledek.

Poslední dvě příčky zbyly na celky Prahy Roztok - nutno dodat, že i Pražané k vysoké okresní úrovni mezenského turnaje vydatně přispěli a to včetně dvou žen, Barbory a Veroniky Cihlářových (po jedné v každé trojici), které natěšenému publiku předvedly nohejbal v dámském provedení, jaký Mezná dlouho neviděla!

Nejlepším hráčem turnaje pořadatelé bez otálení vyhlásili čtyřiadvacetiletého Radka Koláře, odchovance SK Rapid Mezná 02, který však od loňska hájí barvy SK Husinec v okresní soutěži Strakonicka a do svého někdejšího působiště tak přijel zavzpomínat na své nohejbalové začátky. Vskutku vydařený návrat, jen co je pravda!

Konečnou tabulku, fotografie a další podrobnosti z turnaje najdete na www.obecmezna.cz/sport - sekce Kronika 2019 a FOTO Velká galerie (alba "Doma 2019" a "Naše akce").


Autor: Jan Kolář, kronikář. Publikováno 9. 7. 2019 16:38

OP nohejbal 2019: Mezná druhá!

Datum konání: 9. 7. 2019

OKRESNÍ PŘEBOR DRUŽSTEV DOSPĚL DO LETNÍ PŘESTÁVKY

Skončila jarní část nohejbalového OP družstev Jindřichohradecka (k tomu předehrána dvě podzimní kola). Reprezentanti SK Rapid Mezná 02 stále drží druhou příčku, když ze sedmi utkání čtyřikrát zvítězili, dvakrát remizovali a jednou podlehli (Třeboni). A to je bilance, opravňující nás reálně pomýšlet na obhajobu konečné druhé příčky z let 2017 a 2018. Naši však nevzdávají ani boj o vítězství v soutěži.

Vedení v OP patří zcela po zásluze nohejbalistům TJ Jiskra Třeboň - souboj o první příčku s našimi reprezentanty ve čtvrtém soutěžním kole pro sebe Třeboňáci rozhodli po lítém boji poměrem 4:2.

Průběžnou třetí příčku překvapivě okupují nohejbalisti SK Ševětín, loňský nováček soutěže - osm posbíraných bodů asi čekal málokdo.

Na čtvrté až šesté příčce se celky seřadily v pořadí - TJ Sokol Suchdol n/L, TJ Loko Veselí n/L a TJ Sportklub Cep "B"...

 

Více informací a tabulku OP 2019 najdete na stránkách SK Rapid Mezná 02, v sekci Kronika 2019...


Autor: Jan Kolář, kronikář. Publikováno 9. 7. 2019 15:39

OP nohejbal 2019: Mezná-Cep B 5:1

V prvním soutěžním kole nohejbalového okresního přeboru družstev Jindřichohradecka zvítězili reprezentanti SK Rapid Mezná 02 nad celkem TJ Sportklub Cep "B" 5:1 a v úvodu soutěže se tak usadili na první příčce tabulky.

V dalších dvou utkáních OP porazil celek TJ Jiskra Třeboň nohejbalisty TJ Sokol Suchdol nad Lužnicí 4:2 a souboj loňských nováčků SK Ševětín s TJ Loko Veselí nad Lužnicí skončil remízou 3:3.


Autor: Jan Kolář, kronikář. Publikováno 14. 5. 2019 14:39

Raketový start do roku 2019: vítězství v Týně nad Vltavou!

Datum konání: 16. 3. 2019

OBROVSKÝ ÚSPĚCH NAŠEHO NOHEJBALU NA PRAHU SEZÓNY 2019

Obrovského úspěchu dosáhla na samém prahu sezóny 2019 trojice SK Rapid Mezná 02 Roman Prezmecký, Martin Sládek a Jiří Rataj. V týnské ČEZ sportovní hale naši reprezentanti nejprve suverénním způsobem vyhráli základní skupinu "B", čímž si zajistili přímý postup do semifinále. Tam naši borci zdolali domácí Týn 2:0, poté si ve finále poradili s trojicí Bálkových a celý amatérský turnaj tak překvapivě VYHRÁLI! Naši hoši za sebou nechali nejen amatéry Dynama České Budějovice, ale např. také trojici TJ Sportklub Cep, několikanásobného vítěze OP Jindřichohradecka! Je to skvělý start do sezóny 2019!

V utkání o 3. místo zvítězil TJ Sportklub Cep nad domácí trojicí 2:0.

Konečná tabulka a další podrobnosti z turnaje v Týně nad Vltavou na: Nohejbalové turnaje 2019.


Autor: Jan Kolář, kronikář. Publikováno 18. 3. 2019 17:02