Rekonstrukce elektřiny v obciDatum konání:
1.7.2019
Datum ukončení:
15.12.2019

REKONSTRUKCE ELEKTRICKÉHO VEDENÍ A VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ V OBCI

V červenci 2019 zahájila energetická společnost E.ON práce na rekonstrukci elektřiny v obydlených i neobydlených částech obce. Ta spočívala v likvidaci nadzemního vedení, které bylo nově pokládáno do země. Z obce tak zmizely nevzhledné betonové sloupy, které toto vedení dosud nesly. Práce financovala společnost E.ON, s.r.o.

Obci však tímto vznikla povinnost zajistit si vlastní sloupy pro veřejné osvětlení – svítidla byla dosud instalována právě na původních betonových sloupech. Ve výběrovém řízení na zhotovitele zvítězila firma První táborské elektromontáže, spol. s.r.o. K dokončení prací na obou projektech (práce probíhaly souběžně) došlo v prosinci 2019, kdy se postupně rozsvítilo pětadvacet nových LED svítidel (svítidla na ocelových pozinkovaných sloupech), která budou mít velmi nízkou spotřebu elektrické energie. Na čtyři sloupy v různých částech obce byly navíc nainstalovány elektrické zásuvky (220 V). U svítidla v areálu víceúčelového hřiště obec nechala vybudovat tzv. odběrné místo - kvůli potřebě odběru elektřiny i v době, kdy je veřejné osvětlení vypnuté (pořádání sportovních akcí apod.).

Rekonstrukci veřejného osvětlení financovala obec z úspor minulých let, celková cena díla se předpokládá ve výši kolem jednoho milionu korun. 

Na průběh jednotlivých prací v čase se můžete podívat prostřednictvím devětačtyřiceti fotografií  na stránkách KRONIKA MEZNÁ, sekce "FOTO Velká galerie." Obsáhlou fotodokumentaci této, pro naši obec velmi významné investiční akce, svými fotografiemi obohatili místní občané Jaroslav Klípa, Ondřej Váňa a Mgr. Jana Drsová. Všem VELKÉ PODĚKOVÁNÍ! Kompletní fotodokumentace bude pro budoucnost uložena v digitálním archivu kroniky obce.

Přímý odkaz na výběr snímků z průběhu této inventičnín akce v sekci FOTO Velká galerie: Rekonstrukce elektrického vedení a veřejného osvětlení v obci


Menu

VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ

Výstava fotografií Kouzlo přírody a památek

Zveme Vás na výstavy!

JÍZDNÍ ŘÁD AKCÍ 2020

Setkání rodáků 2019 - 130. výročí založení školy

Kultura, sport: ZDE...

Hospůdka Ve Škole: ZDE...

MUZEUM V REGIONU

Blatské muzeum

Fulltextové vyhledávání

MEZENSKÉ RYBNÍKY

Bošilík

Rybník Krotějov

Přehled a foto: ZDE...

OBEC MEZNÁ

Mgr. Romana Chvojková:

www.obecmezna.cz

SDH a KNIHOVNA

Jiří Švarc: 602 103 533

Věra Hájíčková: 776 254 747

HOSPŮDKA VE ŠKOLE

Hospůdka Ve Škole Mezná

Pozvánka do hospůdky

Návštěvnost stránek

009588