O pohár starostky: Rapid třetí a pátýDatum konání:
9.7.2019

TRADICE ZACHRÁNĚNA - TURNAJ O POHÁR STAROSTKY MEZNÉ PO ROCE ZPĚT

Po roční odmlce byla v naší obci slavnostně obnovena tradice předpouťových nohejbalových klání. Na místním víceúčelovém hřišti se uskutečnil 17. ročník turnaje trojic O pohár starostky Mezné, který byl založen v roce 2002 a hrál se nepřetržitě do roku 2017. O obnovení tradice se zasloužili Petr Švarc a Jiří Perger - hráči, kteří v prvních letech jedenadvacátého století stáli u prvních velkých úspěchů mezenského nohejbalu.

Letošní ročník pořadatelé obsadili sedmi celky z Táborska, Jindřichohradecka a Prahy, hrálo se systémem každý s každým jednokolově. Nejvíce bodů posbírali reprezentanti Mekebeku Tábor a zopakovali tak vítězství z roku 2013. Druhou příčku si díky vyrovnaným výkonům v průběhu celého turnaje vybojovala trojka TJ Sokol Suchdol n/L a třetí skončila rezerva SK Rapid Mezná 02 s mladíkem Radkem Kolářem na síti a dnes již legendami Rapidu Mezná a TS Soběslav Oldřichem Svobodným a Zdeňkem Pexou.

Čtvrtá příčka zbyla na dvojnásobné vítěze z let 2015 a 2016, nohejbalisty Myslkovic a páté skončilo domácí áčko. Na trio P. Švarc, J. Perger a T. Truc tak trochu dolehlo břímě organizace turnaje a také nemoc Pergera - pocit uspokojení z hladkého průběhu a skvělé úrovně však vysoce převýšil horší vlastní sportovní výsledek.

Poslední dvě příčky zbyly na celky Prahy Roztok - nutno dodat, že i Pražané k vysoké okresní úrovni mezenského turnaje vydatně přispěli a to včetně dvou žen, Barbory a Veroniky Cihlářových (po jedné v každé trojici), které natěšenému publiku předvedly nohejbal v dámském provedení, jaký Mezná dlouho neviděla!

Nejlepším hráčem turnaje pořadatelé bez otálení vyhlásili čtyřiadvacetiletého Radka Koláře, odchovance SK Rapid Mezná 02, který však od loňska hájí barvy SK Husinec v okresní soutěži Strakonicka a do svého někdejšího působiště tak přijel zavzpomínat na své nohejbalové začátky. Vskutku vydařený návrat, jen co je pravda!

Konečnou tabulku, fotografie a další podrobnosti z turnaje najdete na www.obecmezna.cz/sport - sekce Kronika 2019 a FOTO Velká galerie (alba "Doma 2019" a "Naše akce").


Menu

VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ

Výstava fotografií Kouzlo přírody a památek

Zveme Vás na výstavy!

JÍZDNÍ ŘÁD AKCÍ 2020

Setkání rodáků 2019 - 130. výročí založení školy

Kultura, sport: ZDE...

Hospůdka Ve Škole: ZDE...

MUZEUM V REGIONU

Blatské muzeum

Fulltextové vyhledávání

MEZENSKÉ RYBNÍKY

Bošilík

Rybník Krotějov

Přehled a foto: ZDE...

OBEC MEZNÁ

Mgr. Romana Chvojková:

www.obecmezna.cz

SDH a KNIHOVNA

Jiří Švarc: 602 103 533

Věra Hájíčková: 776 254 747

HOSPŮDKA VE ŠKOLE

Hospůdka Ve Škole Mezná

Pozvánka do Hospůdky Ve Škole

Návštěvnost stránek

009857