Drobečková navigace

VÍTEJTE V NAŠÍ OBCI > AKTUALITY

AKTUALITY


Mgr.Romana Chvojková-nová starostka obce

Datum konání: 5. 3. 2016

Na mimořádném zasedání Zastupitelstva Obce Mezná č.3/2016, které se konalo 5.3. 2016, byla novou starostkou obce zvolena dosavadní zastupitelka Mgr. Romana Chvojková. Mgr. Chvojková ve vedení obce nahrazuje Vladimíra Boušku, dosavadního uvolněného 1.místostarostu obce, který rezignoval na mandát zastupitele na předešlém zasedání zastupitelstva.

Funkci místostarosty nadále vykonává Ing. Václav Pražma. Obecní zastupitelstvo pokračuje v počtu šest.Prohlášení zastupitelky obce Mgr.Romany Chvojkové

Datum konání: 24. 2. 2016

Reakce na Prohlášení odstupujícího 1. místostarosty obce

 

Vážení spoluobčané,

nemohu nereagovat na obvinění 1.místostarosty o mém komplotu s některými spoluobčany proti jeho osobě. Do doby než 1.místostarosta předložil návrh na opravu návesního rybníka nebyly mezi námi žádné větší rozepře v rozhodování o obecních záležitostech ani osobních. Bohužel jeho způsob řešení velkého projektu byl natolik znepokojující (promeškání dotace na projekt, neustále se měnící varianty návrhu, kopání kanalizační sítě bez jakéhokoliv projektu), že jsem přivítala pomoc od Ing. Zdeny Zemanové, která se touto problematikou dlouhodobě zabývá (iniciovala některé zákony dané oblasti). Ta nám na posledním zasedání odhalila slabiny návrhu 1.místostarosty a pan Ing. Josef Killián (bývalý ředitel Pražských vodáren) je výstižně potvrdil, když mluvil o vedení a náplni schůze jako o „mlácení prázdné slámy“. Jsou to například: nevypracování komplexního hydrotechnického posouzení obce, nevypracování odborného projektu nakládání s odpadními vodami, jakoby mimochodem vyšlo najevo, že obnova Zuzaňáku za pomoci dlouhodobě diskutované a kalkulované dotace není v současné době vůbec možná, jelikož územní plán žádný takový rybník neeviduje apod.) Toto zasedání odhalilo absolutní nepřipravenost 1.místostarosty s jakou k projektu přistoupil a potvrdilo mé podezření, že tato cesta nepovede ke zdárnému cíli a naopak může vyústit v trestní odpovědnost celého zastupitelstva v případě způsobených škod.

Věc jistě nestojí tak, že proti „slušnému jednání“, „snaze o stmelení občanů“, „řešení 40-ti letých problémů“ či „zdravému rozvoji obce“ stojí zákulisní intriky, jak se snaží patetická rétorika pana Boušky evokovat. Hlavní problém je to, čemu se říká sebereflexe, erudovanost a především schopnost dialogu. Z těchto důvodů proti rezignaci pana Boušky nemám námitek.

Mgr. Romana ChvojkováProhlášení odstupujícího 1.místostarosty obce

Datum konání: 23. 2. 2016

Prohlášení odstupujícího 1.místostarosty obce je zveřejněno na výslovné přání Vladimíra Boušky.

 

"Vážení voliči, dne 21.2. 2016 jsem při jednání ZO předal místostarostovi obce rezignaci na mandát zastupitele.

Ke kandidatuře na post místostarosty mne vedlo odhodlání ujmout se veřejné funkce ve vedení obce s možností uklidnění rozjitřených mezilidských a sousedských vztahů, které vedly ve výsledku k rezignaci původního dlouholetého starosty Mezné. A snaha - udělat maximum pro obnovu a rozvoj obce, ve které žiji.

Po celou dobu mého setrvání ve funkci jsem věnoval značné osobní úsilí a snahu stmelit místní občany, najít obecní společný cíl a vyřešit více než čtyřicetileté problémy s Návesním rybníkem (s využitím aktuálních dotačních programů). Dnes však celková situace v obci dospěla do stadia, ve kterém již odhodlání a snaha nestačí.

Při současném složení zastupitelstva obce mám pouze minimální možnosti získat podporu široké veřejnosti a zajistit financování akcí, vedoucích k rozvoji a obnově obce s následným dořešením odpadních vod.

Zákulisní jednání místních občanů v přímém propojení se zastupitelstvem vede ve výsledku v nereflektování odborných přístupů, marnosti snahy o přínosná řešení a zdravý rozvoj obce.

V současné chvíli cítím, že má přítomnost a setrvání ve funkci místostarosty již není přínosné pro obec, ani pro můj osobní život.

Závěrem bych rád poděkoval všem mým příznivcům, kteří mě podporovali, i mým oponentům, kteří mi dali nemalou osobní zkušenost z poznání mezilidských vztahů a slušného jednání.

Přeji Vám všem dobré žití v naší malebné a milé vesničce."

Vladimír Bouška.Rezignace 1.místostarosty obce

Datum konání: 23. 2. 2016

Na zasedání obecního zastupitelstva č.2/2016, které se konalo 21.2. 2016, rezignoval na funkci uvolněného 1.místostarosty obce Vladimír Bouška. Vzniklou situací se bude zastupitelstvo zabývat na svém nejbližším zasedání.Dětský maškarní karneval

Datum konání: 13. 2. 2016

V sobotu 13.února 2016 se v mezenské Hospůdce Ve Škole koná dětský maškarní karneval. Začátek akce - 15 hodin.Mezná : Tábor 5:1

Datum konání: 23. 1. 2016

SK RAPID MEZNÁ 02 : MEKEBEK TÁBOR   5:1

Svobodný, Pexa : Líbal Petrů   2:0 (10:5, 10:7)

Vácha, Rataj : L.Rohel, M.Rohel   2:0 (10:7, 10:6)

Vácha, Svobodný, Pexa : Líbal, Rohel, Rohel   2:1 (10:6, 9:10, 10:2)

Svobodný, Pexa : L.Rohel, M.Rohel   2:0 (10:7, 10:7)

Vácha, Rataj : Líbal Petrů   2:0 (10:7, 10:7)

Rataj, Svobodný, Pexa : Líbal, Petrů, Rohel   0:2 (7:10, 7:10)

 

První přípravné utkání roku 2016 se našim nohejbalistům vydařilo nad očekávání - táborský Mekebek, který v loňské přípravě zvítězil 4:2, naši borci zdolali poměrem 5:1. Domácímu celku chyběl Martin Sládek, bez opor dorazil i soupeř, v jehož sestavě chyběli Vořechovský a Noháč. Naši hráči se prezentovali soustředěným výkonem, hráli s chutí a bez výrazných chyb. Od počátku utkání šli za vítězstvím a soupeři povolili jen tři sety. Utkání se hrálo ve sportovní hale ZŠ Choustník.

Po utkání se soupeři předběžně dohodli na sehrání odvety v hale Mekebeku - předpokládaný termín: březen 2016.Kulturní pozvánka-23.12.

Datum konání: 23. 12. 2015

KULTURNÍ POZVÁNKA NA STŘEDU 23.12. 2015:

  • ZPÍVÁNÍ VÁNOČNÍCH KOLED U KAPLE PANNY MARIE - 16.30
  • ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE MEZNÁ 10/2015 - 18.30
  • KONCERT KAPELY "DIXIE STREET BAND TÁBOR" V HOSPŮDCE VE ŠKOLE - 20.00

Všechny občany srdečně zve Obec Mezná.Mikulášská - foto

Datum konání: 5. 12. 2015

Dobrý den,

v sobotu 5.12. 2015 se v místní Hospůdce Ve Škole konala tradiční Mikulášská nadílka. Fotografie z úspěšné akce si můžete prohlédnout na stránkách obce, v sekci "Kultura-Galerie".

Přímý odkaz ZDE...

Hezký den přeje Obec Mezná.Mikulášská nadílka

Datum konání: 5. 12. 2015

Dobrý den,

zveme děti s rodiči na Mikulášskou nadílku - v sobotu 5.12. 2015 od 15 hodin v Hospůdce Ve škole.

Hezký den přeje Obec Mezná.

 

Pozvánka-Mikulášská nadílkaAktualizace stránek kroniky

Datum konání: 24. 11. 2015

Dobrý den,

internetové stránky "Kronika obce Mezná" byly kompletně aktualizovány - prohlédněte si např. dobové i současné fotografie, úryvky z ročních zápisů jednotlivých kronikářů, články z regionálního tisku s tématikou naší obce, údaje o počtu obyvatel Mezné z dob minulých i ze současnosti a mnoho dalších zajímavostí.

Hezký den přeje J.Kolář, kronikář obce.

 

www.obecmezna.cz

www.obecmezna.cz/kronika

www.obecmezna.cz/sport
17. 11. Mahulena, Den studentů

Zítra: Romana

OÚ Mezná - Úřední hod.

Pondělí: 15.30-17.30
Pátek: 19.00-20.00

Obec Mezná - kontakt

Obec Mezná, Mezná 43
392 01 Soběslav
Starostka:

Mgr. Romana Chvojková
724175975
obecmezna@seznam.cz
Dat.schránka: IDDS: djhatfj

Podrobné kontakty zde

Návštěvnost stránek

096431