P. Chvojka ve zprávách ČT

Datum konání: 15. 8. 2014

v pátek 15.8. 2014 přinesla Česká televize reportáž o dnes již zaniklé výletní restauraci Rudolfův dvůr u Jindřichova Hradce, jejíž majitelem je náš občan Mgr. Peter Chvojka, Ph.D.  Restaurace, kterou projektoval slavný architekt Josef Zítek, patřila za první republiky k oblíbeným místům určeným k rekreaci. Karel Čapek zde např. dopisoval svůj román o nebezpečném zneužití vědy -  Krakatit. Reportáž můžete shlédnout prostřednictvím odkazu (níže).

Kočovné divadlo Žebřiňák

Datum konání: 16. 8. 2014

v sobotu 16.8. 2014 do naší obce již podruhé v řadě (poprvé v roce 2013) zavítal kočovný divadelní soubor ŽEBŘIŇÁK. Studenti a studentky z různých koutů naší vlasti, dočasně sídlící na chalupě Jiřího Stránského, autora dnes již legendárního televizního seriálu Zdivočelá země (v obci Katov), tentokrát vystoupili s vlastním představením CIRKUS HLAVA NEHLAVA. Hrálo se opět pod širým nebem, na louce za víceúčelovým hřištěm.

Informace z představení a spoustu fotografií najdete na stránkách obce, sekce "Kulturní události 2014".

Pout v Mezné 2014

Datum konání: 13. 7. 2014

v neděli 13.července se v naší obci uskuteční tradiční pout. Úplně první pout slavili naši předci přesně před 80 léty, v roce 1934. Tehdejší slavnost, která je v obecní kronice celkem podrobně popsána, se odehrávala na prostranství v okolí Kaple Panny Marie a místní školy - a právě v těchto místech každoročně slavíme mezenskou pout také my, současní obyvatelé.

Víkendový program:

• Nohejbalový turnaj O pohár starosty Mezné (13.ročník) - sobota 9.00 (občerstvení)
  • Poutní mše v Kapli Panny Marie - sobota 16.00
  • Taneční zábava na paketu u kapličky - hraje Hudební duo ECHOES - sobota 20.00
  • Pout - neděle. Hospůdka ve škole otevřena celý den!

Hezký den a krásné počasí během celého víkendu přeje J.Kolář, kronikář obce.

Den dětí 2014

Datum konání: 7. 6. 2014

fotografie ze sobotního dětského odpoledne v Mezné si můžete prohlédnout na stránkách obce, sekce "Kulturní události 2014".

Den dětí 2014

Datum konání: 7. 6. 2014

v sobotu 7.6. 2014 pořádají Obec Mezná a Hospůdka ve škole SPORTOVNÍ DEN DĚTÍ. Akce se uskuteční v okolí Hospůdky ve škole - pro děti jsou připraveny hry, sportovní a dovednostní soutěže. Na tanečním parketu poté proběhne živá dětská diskotéka.

Všichni místní benjamínci jsou zváni!

Eurovolby 2014 - okrsek Mezná

Datum konání: 24. 5. 2014

na stránkách obce, v sekci "Jiné události-Volby", najdete výsledky voleb do Evropského parlamentu ve volebním okrsku Mezná.

Den matek 2014: fotografie na webu

Datum konání: 10. 5. 2014

na stránkách obce jsou nově vloženy fotografie ze Dne matek. Akce se uskutečnila v sobotu 10.5. v Hospůdce ve škole.

Hezký den přeje J.Kolář, kronikář obce.

Den matek v Hospůdce ve škole

Datum konání: 10. 5. 2014

v sobotu 10.5. 2014 od 14.00 pořádá Obec Mezná v Hospůdce ve škole posezení u příležitosti Dne matek. Všechny ženy - maminky jsou srdečně zvány. K poslechu a tanci hraje DUO ECHOES, připraveno je samozřejmě občerstvení.

Čarodejnice 2014: fotografie na webu

Datum konání: 4. 5. 2014

na stránkách obce si můžete prohlédnout fotografie z pálení čarodejnic 2014. Hledejte v sekci: "KULTURA - UDÁLOSTI 2014".

Rapid 02 : Cep B 5:1, Rapid 02 : Třeboň 2:4

Datum konání: 3. 5. 2014

v sobotu 3.5. 2014 vstoupil mezenský nohejbal do další etapy. Poprvé v historii se do naší malé obce podařilo dostat oficiální nohejbalovou soutěž - okresní přebor mužů Jindřichohradecka. Je to výsledek mnohaletého snažení (počátek nohejbalu v Mezné 2002, pozn. autora) několika lidí, zapálených pro tento sport. Sport ryze český, jehož příběh začali psát již v roce 1922 dorostenci Slávie v Praze na Letné, sport, který se z tehdejšího Československa postupně dostal do celého světa.

Tým mužů Rapidu Mezná 02 tedy sehrál úvodní dvě utkání okresního přeboru. Premiéru jsme zvládli na výbornou, v úvodním utkání jsme přehráli celek SK Cep "B" 5:1. Také ve druhém utkání jsme do posledního míče bojovali o dobrý výsledek, o cennou remizu s výborným týmem Třeboně jsme přišli až v posledním, šestém zápase (2:4). Bohužel, obě utkání jsme pro nepřízeň počasí nemohli odehrát před vlastními fanoušky (hrálo se v hale ZŠ Choustník), což nás všechny velmi mrzelo - podpora domácího publika nám pochopitelně chyběla.

Budeme doufat, že další domácí utkání proti celku SK Rapid Černovice (17.5. 2014 od 9.00), sehrajeme na vlastním hřišti. Fanoušci se mohou těšit na skvělý nohejbal - SK Rapid Černovice je několikanásobným vítězem okresního přeboru, v jehož dresu nastupuje Miroslav Plíhal, několikanásobný nejlepší nohejbalista Jindřichohradecka.

Podrobnosti z obou utkání našeho celku, další výsledky OP a průběžnou tabulku po 1.kole najdete na sportovních stránkách www.obecmezna.cz/sport , sekce "SEZONA 2014 - VÝSLEDKY".

Hezký den přeje J.Kolář.

19. 11. Alžběta