Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:


Mezenskou smeč ovládla Plzeňačka Marcela Mannová!

Datum konání: 26. 12. 2022

 

Poslední prosincové pondělí roku 2022 se mezenská Hospůdka Ve Škole proměnila v bouřící sportovní halu. V Mezné totiž, zdá se, odstartovala nová tradice – o svátečním svatoštěpánském pondělí se k premiérovému ročníku turnaje Mezenská smeč sešli místní a přespolní amatérští stolní tenisté!

 

Do turnaje se přihlásilo devět hráčů a hráček, které pořadatelé rozlosovali do dvou základních skupin. Přímou cestu do semifinále si měli proklestit nejlepší čtyři – z každé skupiny dva. A zbylí nepostupující? Ti si to hned po odehrání základních skupin a dvou semifinále měli rozdat o umístění na 5. – 9. místě. Právě již úroveň utkání ve skupinách dávala tušit, že turnaj nakonec vygraduje v řadu parádních individuálních výkonů. Jak už to tak bývá, favoritů bylo více, než míst v semifinále. Do nejlepší čtyřky se tak nakonec nevešel například bojovný a ohromně útočně naladěný Lukáš Švarc, k překvapení publika se mezi nejlepší čtveřici turnaje neprokousal ani domácí zkušený matador Libor Majer.

 

Těžkou skupinou „A“ projel jako pověstný nůž máslem jeden z největších favoritů turnaje Jiří Švarc – mezenskému veteránovi k prvenství pomohla především těsná výhra nad další budoucí hvězdou večera Marcelou Mannovou (15:12). Ta se po prohře s J. Švarcem do semifinále kvalifikovala jako druhá v pořadí. Základní skupinu „B“ s přehledem ovládla domácí Soňa Kukačková – navrch měla v napínavém duelu se zkušeným Majerem (15:11), důležité body vydřela i v třaskavé přetahované s dalším z řady favoritů Šimákem (19:17). Právě zkušený Karel Šimák se do semifinále kvalifikoval jako druhý ze skupiny „B“.  

 

Obě semifinále, to byla do té doby nevídaná sportovní podívaná, plná kvality, bojovnosti a technických fines. Diváci s napětím sledovali, kdo ze čtyř dravců urve účast ve finále a na koho zbude „jen“ boj o bronz. V prvním duelu si vítěz základní skupiny „A“ Jiří Švarc poměrně hladce poradil s druhým ze skupiny „B“ Karlem Šimákem (15:8), druhé semifinálové utkání pak do finále vystřelilo plzeňskou sportovní kometu Mannovou – ta si také poměrně snadno poradila se zodpovědnou a poctivou hrou domácí Soni Kukačkové a zajistila si účast v největším zápasu večera.

 

Aby bylo jasno, velmi zajímavý stolní tenis byl o svatoštěpánském pondělí k vidění také ve skupině o 5. – 9. místo. Diváci zde s napětím očekávali zejména duel dvou favoritů celého turnaje, kteří se nevešli mezi elitní čtyřku – ve velmi ofenzivně vedeném utkání o konečné 5. místo nakonec Lukáš Švarc překvapivě jasně zdolal Libora Majera 15:4. Na nudu a nedostatek dramatických zápletek si publikum nemohlo stěžovat ani v dalších utkáních této kategorie. Z trojice, která v základních skupinách posbírala nejmenší počet bodů, nejlépe naladila formu domácí Natalie Drsová – nejmladší účastnice turnaje nejprve zvládla náročný zápas se stále se lepšícím Denisem Kuttelwascherem (16:14), v posledním duelu turnaje pak dotáhla do vítězného konce i infarktový thriller s Adélou Vackovou a obsadila konečnou 7. příčku. Poslední dvě místa v turnaji obsadil partnerský pár Denis Kuttelwescher (8. místo) – Adéla Vacková (9. místo). Po jejich vzájemném dramatickém duelu (15:10) šťastnější z dvojice trefně poznamenal: „Zvítězil jsem, ale doufám, že můj sportovní triumf nebude mít negativní vliv na moji dnešní domácí večeři.“

 

Poslední dvě utkání turnaje, to byla přehlídka prvotřídního stolního tenisu. Fantastickou podívanou nabídl již duel o bronz, kde srdcař Šimák po boji přetlačil vítězku skupiny „B“ Kukačkovou. Co však publiku nabídli aktéři zápasu finálového, to se nedá nazvat jinak, než absolutním vrcholem večera. Finále nabídlo všechno, co má takové utkání mít: kvalitu, neutuchající bojovnost, technickou vyspělost obou aktérů, zápletku i gradaci. Nutno poznamenat, že veterán Jiří Švarc ve finále předvedl naprosto úchvatný, až heroický výkon a sledovat jeho hru bylo pro všechny přítomné velkým zážitkem. Ovšem stolní tenis, jaký předvedla plzeňská sportovní obojživelnice Marcela Mannová, to zřejmě Mezná ještě neviděla. A co sympatickou Plzeňačku k turnajovému triumfu dovedlo? Hra plná pohybu a entuziasmu, skvělá fyzická kondice, zvládání těžkých dlouhých výměn – a vražedný forhend! Gratulujeme vítězce, děkujeme všem aktérům za účast – a těšíme se na další ročník!

 

 

 

VÁNOČNÍ MEZENSKÁ SMEČ 2022 (1. ročník) 

 1. Marcela Mannová
 2. Jiří Švarc 
 3. Karel Šimák 
 4. Soňa Kukačková 
 5. Lukáš Švarc
 6. Libor Majer
 7. Natalie Drsová
 8. Denis Kuttelwascher
 9. Adéla Vacková 

 Text: Jan Kolář, 2022. 

 

 

FOTOGRAFIE Z AKCE

Utkání základní skupiny "B" Šimák : Kuttelwascher    Utkání o 3. místo Šimák : Kukačková

Finálové utkání Mannová : J. Švarc   Předání cen za 3. místo v turnaji

Předání cen za 2. místo v turnaji   Předání cen za 1. místo v turnaji

Účastníci Mezenské smeče po skončení turnaje   Účastníci Mezenské smeče po skončení turnaje

Denis Kuttelwascher   Libor Majer

Natálka Drsová - nejmladší účastník turnaje Mezenská smeč   Adélka Vacková

Fotografie: Iveta Majerová, Soňa Kukačková, Jan Kolář, 2022. 

 


Publikováno 27. 12. 2022 20:10

Adventní setkání Mezeňanů u místní kapličky

Datum konání: 22. 12. 2022

 

Před vánočními svátky, ve čtvrtek 22. prosince 2022, se  tradičně setkali místní a přespolní občané na parketu u kapličky, aby si zazpívali vánoční koledy, poté poseděli v Hospůdce Ve Škole, popovídali  a ochutnali nejen vánoční punč, ale i cukroví s láskou pečené od místních hospodyněk. Několik fotografií z akce, na níž se sešla více než dvacítka obyvatel z Mezné a Soběslavi, najdete na webu obce, v sekci Fotogalerie - Kulturní události 2022. 

 

Vánoční koledy 2022

Fotografie: archiv obce, 2022. 

 


Publikováno 23. 12. 2022 19:25

Pozvánka na zasedání zastupitelstva obce Mezná č. 9/2022

Datum konání: 20. 12. 2022

 

Obec Mezná zve na zasedání zastupitelstva č. 9/2022, které se uskuteční v úterý 20. prosince 2022 od 18:00 hodin v budově OÚ.

 

Oznámení o jednání zastupitelstva 092022.jpeg

 


Publikováno 12. 12. 2022 10:22

Adventní koncert v Přehořově

Datum konání: 11. 12. 2022

 

Obec Přehořov a komorní pěvecký sbor Anonym Voice srdečně zvou na ADVENTNÍ KONCERT, který se koná v neděli 11. prosince 2022 ve 14 hodin v kapli sv. Anny v Přehořově. Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na dobročinné účely. 

 

Adventní koncert v Přehořově

Zdroj: www.prehorov.cz 


Publikováno 10. 12. 2022 11:51

Zpívání vánočních koled u kaple Navštívení Panny Marie

Datum konání: 22. 12. 2022

 

Obec Mezná srdečně zve na adventní setkání u místní kapličky - ve čtvrtek 22. prosince 2022

 

Koledy - pozvánka 2022.jpg


Publikováno 9. 12. 2022 13:29

Vánoční otevíračka Hospůdky Ve Škole a Mezenská smeč

Datum konání: 22. 12. 2022 - 31. 12. 2022

 

Oznamujeme návštěvníkům mezenské Hospůdky Ve Škole, že rozpis vánoční a povánoční otevírací doby je nově k nahlédnutí na webu hospůdky (www.hospudka-ve-skole.webnode.cz) a na vývěsce budovy OÚ Mezná. Těšíme se na Vaše návštěvy! 

Vánoční provoz Hospůdky Ve Škole bude zpestřen horkou sportovní novinkou - v pondělí 26. 12. 2022 obec Mezná pořádá 1. ročník vánočního turnaje ve stolním tenisu Mezenská smeč. Zúčastnit se může kdokoliv, přihlášky do turnaje evidujeme v hospůdce během otevíracích dnů (čtvrtek, pátek, sobota od 18:30). 

 

Hospůdka Ve Škole (foto archiv obce). 


Publikováno 9. 12. 2022 13:05

Mikuláš v Mezné

Datum konání: 4. 12. 2022

 

Obec Mezná oznamuje, že návštěvu u nás i letos ohlásili Mikuláš, anděl a čert! Všichni tři se zastaví v neděli 4. 12. 2022 v podvečer... 

Mikuláš v Mezné


Publikováno 30. 11. 2022 13:05

Setkání k 660. výročí první zmínky - články a ohlasy

Datum konání: 26. 11. 2022

 

SETKÁNÍ U PŘÍLEŽITOSTI 660. VÝROČÍ PRVNÍ PÍSEMNÉ ZMÍNKY A PŘEDSTAVENÍ KNIHY „MEZNÁ V ZRCADLE ČASU“

V sobotu 26. 11. 2022 oslavila Mezná 660. výročí první písemné zmínky. Akce se setkala s nebývalým zájmem místních i přespolních hostů, kterých se v místní Hospůdce Ve Škole sešlo bezmála šedesát. Slavnostní akci odstartovalo přivítání hostů, po kterém následovaly dva úvodní projevy obecní zastupitelky Mgr. Jany Drsové a starostky obce Soni Kukačkové. Ta přítomné seznámila s nejstaršími známými majiteli vsi Bohumírem a Bohunkem z Mezného a také s cennou listinou z roku 1362. V dalším projevu pohovořila místostarostka Iveta Majerová o historii obce. V další části pak došlo na Slovo hosta, které k tématu - a také k významu nové knihy o historii Mezné pro budoucnost - pronesla vedoucí Státního okresního archivu Tábor Mgr. Kateřina Lemberková. Závěrečným bodem celého programu bylo právě představení nové knihy Jana Koláře, mapující dlouhou historii zdejší obce: Mezná v zrcadle času 1362-2022

Na setkání u příležitosti 660. výročí obce přijala pozvání řada významných hostů. Kromě Mgr. Kateřiny Lemberkové ze SOkA Tábor se akce zúčastnili členové spolku Přátelé historie Veselí nad Lužnicí a okolí v čele s jeho předsedou Václavem Jelínkem a historikem Blatského muzea v Soběslavi a Veselí nad Lužnicí Mgr. Petrem Šťovíčkem, pozvání přijal také kronikář města České Budějovice Mgr. Kamil Dřevikovský, dále soběslavský fotograf a člen asociace jihočeských výtvarníků Vlastimil Slabý, starostka obce Dírná Jana Vacková, místostarosta obce Roudná Luboš Tíkal, ale například také členové Spolku pro založení muzea kominického řemesla v Záříčí u Dírné manželé Bažantovi. Vydařené akce se zúčastnili také současní Mezeňané, rodáci a další přátelé obce.

Během slavnostního podvečera byla také představena nová pohlednice obce. Vydala ji Obec Mezná právě u příležitosti 660. výročí první písemné zmínky. V závěru podvečerního programu byly navíc přítomným hostům představeny dva výtisky Kroniky obce Mezná 2021, jejímž autorem je nový obecní kronikář Ing. Václav Pražma. 

Další podrobnosti a fotografie z akce můžete shlédnout v článku redaktorky týdeníku Táborsko Evy Výborné: https://www.jcted.cz/taborsko/69784-mezna-na-sobeslavsku-slavi-660-let-od-prvni-pisemne-zminky-o-obci/

 

Přátelé historie Veselí nad Lužnicí a okolí o setkání k 660. výročí první zmínky o Mezné: https://www.veselipratelehistorie.cz/l/mezna-v-zrcadle-casu-1362-2022-uvedeni-knihy-do-zivota/

 

FOTOGRAFIE Z AKCE

660. výročí první zmínky a představení knihy Mezná v zrcadle času

660. výročí první zmínky a představení knihy Mezná v zrcadle času

 

NOVÁ VÝROČNÍ POHLEDNICE OBCE

Pohlednice 665 let obce

Další fotografie ze Setkání u příležitosti 660. výročí první písemné zmínky o Mezné: ZDE...


Publikováno 27. 11. 2022 20:56

Pozvánka na zasedání zastupitelstva obce Mezná č. 8/2022

Datum konání: 29. 11. 2022

Obec Mezná zve na zasedání zastupitelstva č. 8/2022, které se uskuteční v úterý 29. listopadu 2022 od 18:00 hodin v budově OÚ.

 

Program zasedání zastupitelstva č. 8_2022.png


Publikováno 21. 11. 2022 19:31

Setkání k 660. výročí první písemné zmínky o obci

Datum konání: 26. 11. 2022

Obec Mezná srdečně zve na Setkání u příležitosti 660. výročí první písemné zmínky o obci, které se uskuteční v sobotu 26. listopadu od 16:00 v místní Hospůdce Ve Škole

Program:

 1. Přivítání hostů
 2. Úvodní projev starostky obce 
 3. Projev místostarostky obce k historii Mezné 
 4. Slovo hosta 
 5. Představení nové knihy Mezná v zrcadle času 1362-2022 
 6. Posezení s občerstvením v místní Hospůdce Ve Škole 

  Pozvánka 660 let obce


Publikováno 16. 11. 2022 9:39

Podzimní setkání seniorů

Datum konání: 19. 11. 2022

Obec Mezná zve srdečně místní seniory na tradiční podzimní setkání s pohoštěním.

K poslechu a tanci zahraje Malá kapela D. Krčmy.

Akce se uskuteční v sobotu 19. listopadu 2022 od 14:00 v Hospůdce Ve Škole.

setkání seniorů.jpg


Publikováno 3. 11. 2022 18:23

Aktualizace webových stránek obce

Oficiální webové stránky obce Mezná byly doplněny a celkově aktualizovány. Aktualizace úřední části webu nadále probíhá.

Sekce Fotogalerie: byla vytvořena a publikována alba Kulturní události 2017-2022, Mezná v regionálním tisku, Památky a památná místa, Příroda a rybníky, Mezná z výšky, Mezná a lidé, Mezná a škola, Mezná a divadlo.

Sekce Obec: byly nově vytvořeny sekce Naše historieObec v knihách, Obec na pohlednicích a Hospůdka Ve Škole.

Sekce Samospráva – Vyhlášky, zákony a usnesení zastupitelstva: zápisy a usnesení ze zasedání zastupitelstva obce zde budou trvale zveřejňovány od listopadu 2022.


Publikováno 2. 11. 2022 15:39