Drobečková navigace

VÍTEJTE V NAŠÍ OBCI > TURISTIKA V OKOLÍ

TURISTIKA V OKOLÍ


Předchozí 1 3 5 10 14

Dobronice u Bechyně

Místo
Středočeská pahorkatina

Obec Dobronice se nachází v okrese Tábor, nedaleko Bechyně a je situovaná do kouzelné přírodní scenérie, která zláká nejednoho návštěvníka k romantické procházce nezničenou přírodou. Milovníci historických památek si mohou, kromě kouzelné přírody, prohlédnout také místní zříceninu středověkého hradu, která i přes svou velkou zchátralost vypovídá o tehdejší době.

Více

Planá nad Lužnicí

Místo
Jižní Čechy

Zámek Planá nad Lužnicí byl postaven v okrese Tábor v pěkném přírodním prostředí. Stalo se to v roce 1903 na popud pána Otty Harracha, který si přál mít venkovské sídlo, určené k jeho odpočinku. Zámek má dvě křídla, je jednopatrový a hojně navštěvován nejen milovníky našich krásných českých hradů a zámků.

Více

Příběnice

Místo
Středočeská pahorkatina

Obec Příběnice se nachází v okrese Tábor a je situovaná do kouzelné přírodní scenerie, která zláká nejednoho návštěvníka k romantické procházce nezničenou přírodou. Milovníci historických památek si mohou, kromě kouzelné přírody, prohlédnout také místní zříceninu středověkého hradu, která i přes svou velkou zchátralost vypovídá o tehdejší době.

Více

Měšice

Místo
Jižní Čechy

Zámek se nachází v Měšicích, východním předměstí Tábora, v Jihočeském kraji. Zámek je patrová trojkřídlá budova s arkádami v nádvoří, v ose hlavního průčelí je balkon a nad ním trojúhelníkový štít, zámecké fasády člení ploché pilastry. V jednom ze dvou krátkých bočních křídel je vstup s nikami. Místnosti v přízemí a patře si uchovaly hřebínkové klenby. Unikátní jsou dochované a dosud funkční toalety z 18. století. K vidění jsou také zámecké interiéry představující bydlení,...

Více

Choustník

Místo
Jižní Čechy
Typ

Choustník je obec jihovýchodním směrem od města Tábor a u západního okraje Českomoravské vrchoviny. Od východního okraje obce se zvedá stejnojmenný vrchol kopce Choustník ( 670 m.n.m.). Na vrcholku kopce je rozlehlá zřícenina gotického hradu. Jedna z hradních věží byla nedávno rekonstruována a je zpřístupněna veřejnosti jako rozhledna a tím se stala zřícenina hradu vyhledávaným turistickým cílem. V okolí hradu můžeme vidět i různé přírodní zajímavosti, jako velké balvany a skalky. Seskupení...

Více

Dráchov

Místo
Jižní Čechy

Tvrz stojí na kopci na levém břehu řeky Lužnice nad okrajem vsi Dráchov na Táborsku v Jihočeském kraji. Tvrz je téměř neporušená mohutná kamenná stavba čtvercového půdorysu, zachovaná v původní středověké podobě. Tvrz není veřejnosti přístupná. Historie Tvrz se připomíná ve 14. století. V 15. století byla tvrz majetkem Dráchovských z Dráchova, po nich tvrz v roce 1505 získala Kateřina z Minstrberka. Poté, co tvrz přestala být panským sídlem, byla upravena na sýpku.

Více

Jistebnice

Místo
Středočeská pahorkatina

Tvrz se nachází v Jistebnici na Táborsku v Jihočeském kraji. Tvrz je patrové stavení se dvěma nárožními půlkruhovými baštami a další baštou s přístavkem ve dvoře. Tvrz není veřejnosti přístupná. Historie V 15. století nechali Rožmberkové vybudovat tvrz, na níž sídlil purkrabí. Během třicetileté války byla tvrz v roce 1638 vážně poškozena, za Lobkoviců se však na konci 17. století dočkala obnovy. V 18. století byla ke staré hradbě přistavěna sýpka.

Více

Liderovice

Místo
Středočeská pahorkatina

Starobylá tvrz stojí na výšině na západním konci vsi Liderovice na Táborsku v Jihočeském kraji. Tvrz je přízemní kamenná budova na půdorysu písmene L, která je podepřená mohutnými opěrnými pilíři. V interiéru jsou klenuté místnosti. Tvrz není veřejnosti přístupná. Historie Tvrz byla postavena kolem roku 1400. Na tvrzi sídlily převážně vladycké rody. Ve 30. letech 15. století ji získali Aksamitové. Pozdější majitelé ? Sádlové z Vražného ? o tvrz přišli při pobělohorských konfiskacích,...

Více

1. Jihočeský golfový klub Bechyně

Místo
Středočeská pahorkatina

Hřiště se nachází v rovinatém terénu Černické obory, na bývalém panství Petra Voka z Rožmberka. Dominantou hřiště jsou staleté duby, lípy a javory, které obklopují husté a rovinaté fairwaye a milosrdně sečené roughy, což však neplatí pro typické lesní a dnes již legendární jamky č. 4 a 5.

Více

Webkamera - Čertovo břemeno

Místo
Středočeská pahorkatina
Typ

Čertovo břemeno je skalní útvar malého charakteru na úpatí hory Javorová skála, 723 m n. m., západně od Cunkova na Táborsku. Pověst praví, že čert, který letěl s těžkým břemenem, již v tomto místě nemohl, a tak si chtěl odpočinout. Uviděl skalní výchoz a zastavil se na něm. Jak tam stál, tak pod tíhou břemene obtiskl své kopyto do skály. A opravdu nyní je na vrcholku skalního výchozu důlek jako pozůstatek po čertově zastávce....

Více
Předchozí 1 3 5 10 14

20. 3. Světlana

Zítra: Radek

OÚ Mezná - Úřední hod.

Pondělí: 17.00-19.00
Pátek: 19.00-20.00

Obec Mezná - kontakt

Obec Mezná, Mezná 43
392 01 Soběslav
Starostka:

Mgr. Romana Chvojková
733 549 842, 381 596 081
obecmezna@seznam.cz
Dat.schránka: IDDS: djhatfj

Podrobné kontakty zde

Návštěvnost stránek

079975